Öderken ayrıcalıklısınız.

Hayalinizdeki otomobili alırken size özel,

ayrıcalıklı ödeme planlarıyla Premium Finans yanınızda.

Premium Finans Nedir

Borusan Otomotiv Yetkili Satıcıları’ndan BMW, MINI, Jaguar, Land Rover alırken bütçenize uygun kredi olanaklarından yararlanabilirsiniz.

Çeşitli kredi olanakları ve şartları hakkında detaylı bilgiyi Borusan Otomotiv Yetkili Satıcıları’ndaki Finansal Çözümler Danışmanlarımızdan alabilirsiniz.

KREDİ SEÇENEKLERİNİ TEST EDİN

Kredine Seçeneği Testini Deneyin.

NASIL ÖDEYECEĞİNİZE SİZ KARAR VERİN

Finansman kriterlerinize en uygun kredi seçeneklerini görün.

* Kredi Seçenekleri, Borusan Otomotiv Premium Kiralama ve Ticaret A.Ş. ile anlaşmalı olan banka ve finansman kuruluşlarınca sağlanan kredileri yansıtmakta olup, Borusan Otomotiv Premium Kiralama ve Ticaret A.Ş., kredi sağlayıcı bir kuruluş değildir.

Nasıl ödeyeceğinize siz karar verin.

Hayalinizdeki araca kavuşmak için tercihinize göre Taşıt Kredisi ürünlerinden

birini seçebilir ya da bütçenize uygun ödeme planını oluşturabilirsiniz.

Taşıt Kredisi

Hayalinizdeki araca kavuşmak için tercihinize göre Taşıt Kredisi ürünlerinden birini seçebilir ya da bütçenize uygun ödeme planını oluşturabilirsiniz.

Anlaşmalı Kredi Sağlayıcı Kuruluşların Taşıt Kredisi Ürünleri

Keyfi Kredi

Keyfi kredi bireysel ve eşit ödemeli başvurular için geçerli olup, maksimum 36 ay vade ile kullanılabilirsiniz. İlk 6 ay düzenli ödemeler sonrasında gecikmede bir taksit olmadığı durumda %50’ye kadar eksik veya fazla ödeme yapılabilir. Eksik ya da fazla ödeme yapıldığında da diğer aylar için taksit tutarı değişmez, yalnızca kredi vadesi değişebilir.

Ayrıntılı bilgi için Borusan Otomotiv Yetkili Satıcılarımızı ziyaret edebilir, anlaşmalı kredi kuruluşlarının sunduğu kredi türleri, şartları ve maliyetleri hakkında sizi aydınlatabilecek olan Finansal Çözümler Danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Esnek Ödemeli Kredi

Kredi geri ödemelerini gelirinize göre ayarlamanızı sağlayan bir taşıt kredisi ürünüdür. Geliriniz mevsimsel olarak değişkenlik gösteriyorsa taksitlerinizi dilediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için Borusan Otomotiv Yetkili Satıcılarımızı ziyaret edebilir, anlaşmalı kredi kuruluşlarının sunduğu kredi türleri, şartları ve maliyetleri hakkında sizi aydınlatabilecek olan Finansal Çözümler Danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Balon Ödemeli Kredi

Ödeme planınızdaki son taksitin, kredi tutarının belirli bir yüzdesi değerine göre uyarlanmış bir taşıt kredisi ürünüdür. Aylık taksit ödemelerinin düşürülmesine olanak sağlar.

Ayrıntılı bilgi için Borusan Otomotiv Yetkili Satıcılarımızı ziyaret edebilir, anlaşmalı kredi kuruluşlarının sunduğu kredi türleri, şartları ve maliyetleri hakkında sizi aydınlatabilecek olan Finansal Çözümler Danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Sorularınızı cevaplamak için buradayız.

Taşıt kredisi hakkında tarafımıza en çok ulaşan sorular.

1. Kredi başvurusunun onaylanması ya da reddedilmesi kararında etkili rol oynayan unsurlar nelerdir?

Kredi, Borusan Otomotiv Premium ile anlaşmalı banka/finans kuruluşunca sağlanmaktadır. Bu nedenle, Borusan Otomotiv Premium ve Borusan Otomotiv şirketleri, kredinin kabul ve reddinde, iptalinde, geri çağrılmasında, gerektirdiği teminat vs koşullarda söz ve sorumluluk sahibi değildir. Banka ve finans kuruluşunun kredi başvurusunu değerlendirmesi konusunda ise şunlar belirtilebilir: Kredi, teminata verilmemektedir. Kredi kararı verilirken asıl olarak başvuruda bulunan müşterinin kredi değerliliği, borçlarını geri ödemedeki alışkanlığı ve taşıdığı risk seviyesi rol oynamaktadır. Teminat, kredi geri ödemelerinde çıkabilecek aksamaları gözeterek, borcun geri ödenememe riskinin oluşması durumunda doğan zararı minimize etmek için kullanılan bir güçlendirici unsurdur.

2. Kimler taşıt kredisi kullanabilir?

18 yaşını bitirmiş, TC vatandaşı olan ve belgeleyebileceği bir gelire sahip her gerçek ve tüzel kişi taşıt kredisi başvurusunda bulunabilir.

3. Kredi başvurusunda bulunmak için yapılması gerekenler nelerdir?

Borusan Otomotiv Premium'in anlaşmalı banka ve finans kuruluşlarına ileteceği kredi başvurunuzu ilk aşamada sadece nüfus cüzdanınız ile yapabilirsiniz. Başvurunuz sırasında sizden ayrıca gelirinizi de beyan etmeniz istenecektir. Nüfus cüzdanınız ve gelir beyanınıza istinaden yapılacak ön kontroller sonrasında eğer başvurunuz ilgili kredi veren kuruluşça uygun görülürse sizden nihai kredi başvurusu için gerekli belgeleri eksiksiz olarak ibraz ve temin etmeniz istenecektir.

4. Kredi başvurusunu tamamlamak için gerekli olan belgeler nelerdir?

Gerçek kişi başvurularda;

 • Nüfus cüzdanı
 • İkametgah belgesi
 • Serbest meslek sahibi iseniz vergi levhası, ücretli çalışıyorsanız maaş bordrosu (ücretliler için eğer gelir firma antetli kağıdı ile belgelendirilmiş ise firmanın imza sirküleri)
 • Serbest meslek/işletme sahibi iseniz ticaret sicil gazetesi
 • 0 km. taşıt için krediye konu olacak aracın proforma faturası
 • Kullanılmış oto için krediye konu olacak aracın ruhsat fotokopisi
 • Ve ilgili banka veya finans kuruluşu tarafından talep edilecek başkaca bilgi/belgeler

Tüzel kişi başvurularda;

 • Şirkete ait bilanço, gelir tabloları ve güncel mizan
 • Vergi levhası
 • Ticaret Sicil Gazetesi
 • İmza sirküleri
 • 0 km. taşıt için krediye konu olacak aracın proforma faturası
 • Kullanılmış oto için krediye konu olacak aracın ruhsat fotokopisi
 • Ve ilgili banka veya finans kuruluşu tarafından talep edilecek başkaca bilgi/belgeler

5. Kredi başvurusuna ne kadar süre içinde yanıt alınabilmektedir?

Kredi başvurusu için gerekli evraklarınızın eksiksiz olarak tamamlanmasının ardından, ilgili banka veya finans kuruluşu tarafından, gerçek kişi kredi başvuruları birkaç saat içerisinde yanıtlanmaktadır. Şirket üzerine alınacak araç kredilerinde başvuru için gerekli belgelerin eksiksiz olarak temin edilmesinden itibaren 2 gün içerisinde kredi başvurunuz yanıtlanabilmektedir.

6. Maksimum kaç ay vadeye kadar kredi kullanılabilmektedir?

Borusan Otomotiv Premium'un anlaşmalı olduğu bankalar ve finans kuruluşları, gerçek kişi başvuruları için maksimum 48 ay vadeye kadar; tüzel kişilik adına şirket başvurularında ise 60 ay vadeye kadar kredi imkanları sağlayabilmektedir. Ancak vadeler ve diğer şartlar zaman zaman değişebilmektedir. Güncel vade seçeneklerini Finansal Çözümler Danışmanına danışınız.

7. Alınabilecek maksimum kredi tutarı ne kadardır?

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulunca 31/12/2013 tarihinde duyurulan, Bankaların Kredi İşlemlerine İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik'e göre 01/02/2014 tarihinden itibaren bireysel başvuru yapılan taşıt kredileri, otomobilin fatura bedelinin oranı değeri 100.000 TL ve altında olanlar için % 70 ini aşamaz. Bu oran, nihai fatura değeri 100.000 Türk Lirasını aşan binek otomobillerde, bedelin 100.000 TL tutarına kadar olan kısmı için %70, 100.000 TL üstünde olan kısım için % 50 olarak uygulanır. Bireysel başvurularda uygulanan bu genel koşulların yanısıra şirket kredilerinde Borusan Otomotiv Premium ile anlaşmalı kredi sağlayan kuruluşların sizlere sunabileceği alternatifler içerisinde kredi konusu aracın anahtar teslim bedeline kadar kredi kullanma imkanı da bulunmaktadır. Fakat kredi başvurusu sırasında araç bedelinin belirli bir miktarını peşin vermek toplam borçlanılacak miktarı düşüreceği için başvurunun onaylanma ihtimalini kuvvetlendirmektedir.

8. Kredi başvurusunda bulunmak için peşinat verme zorunluluğu var mıdır?

Bireysel başvurularda Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulunca belirlenen kredi sınırının dışında kalan tutar kadar peşinat ödemesi yapılmaktadır. Şirket başvuruları içinse Borusan Otomotiv Premium ile anlaşmalı kredi sağlayan kuruluşlar sizler için peşinatsız kredi seçenekleri de hazırlamış durumdadır. Ancak unutmamak gerekir ki kredi başvurusu sırasında araç bedelinin belirli bir miktarını peşin vermek toplam borçlanılacak miktarı, dolayısıyla toplam riski düşüreceği için başvurunun onaylanma ihtimalini kuvvetlendirmektedir.

9. Verilen teminatların kredi kararına olumlu etkisi ne derecededir?

Kredi başvurularının değerlendirilmesinde ilgili banka veya finans kuruluşu tarafından müşterilerin geçmiş dönemlerde kullandıkları tüketici kredilerine, kullanmakta oldukları kredi kartlarına, diğer çeşitli borçlarına ilişkin geri ödeme alışkanlıklarının incelenmesi; aylık net gelir hesabı ve piyasa istihbaratı yapılmaktadır. Bu incelemeler sonucunda elde edilen verilere göre ilgili kuruluşlarca kredi başvurusu hakkında onay ya da ret kararı verilmektedir.

10. Daha önce hiç kredi ya da kredi kartı kullanmamış olmak, kredi kararını ne derecede etkilemektedir?

Daha önceki dönemlerde bir kredi ya da kredi kartı kullanmış olmak, başvuru sahibinin üstlendiği bir borcu geri ödeme alışkanlıklarına ilişkin önemli ipuçları vermektedir. Bu ipuçları kredi kararının verilmesinde önemli rol oynamaktadır. Geçmişe yönelik bu tip ipuçlarına erişilememesi kredi sağlayıcı kuruluşun kredi kararını vermesini güçleştirmektedir.

11. Esnek geri ödeme planları çerçevesinde kredi başvurusunda bulunulabilir mi?

Evet. Borusan Otomotiv Premium ile anlaşmalı kredi sağlayan kuruluşlar sizlere artan taksitli, azalan taksitli, taksit ertelemeli, ara ödemeli ya da balon ödemeli geri ödeme planları çerçevesinde kredi imkanları sunabilmektedir. Esnek ödemeli kredi başvuruları aylık net gelir hesabına ve taksit tutarlarının kredi vadesi içerisindeki dağılım ağırlığına göre değerlendirilmektedir.

12. Kullanılan bir krediyi vadesinden önce kapatmak mümkün müdür?

Açık olan bir kredi vade bitiminden önce kapatılabilir ya da vadesi gelmemiş birden çok taksidin ödemesi yapılabilir. Bu durumda krediyi kapatmadan önce ya da erken taksit ödemelerinde bulunmadan önce kredinin kullanılmış olduğu banka ya da tüketici finansman kuruluşu ile irtibata geçerek talebinizi iletmeniz gereklidir.

13. Ödemeleri devam eden bir kredinin faiz oranının düşürülmesi mümkün müdür?

Piyasadaki faiz oranlarının gerilemesi sonucunda daha önceden kullanılmış ve halen açık olan bir kredinin faiz oranı mevcut piyasa şartlarına göre yüksek kalabilmektedir. Bu durumda müşteriler banka ve finans kurumlarından kredinin faiz oranının piyasa şartlarına çekilmesini talep edebilmektedirler. Banka ve finans kuruluşları taşıt kredilerine ilişkin bu tip talepleri değerlendirmeye alırken ek birtakım masraflar talep edebilmektedir.